Прикраси з натуральними перлинами і догляд за ними

Звідки беруться перлини?

Натуральні перлини – дорогоцінний матеріал органічного походження. Вони є імунною реакцію молюсків: утворюються всередині мідій та устриць, коли під мушлю потрапляє сторонній предмет - наприклад, піщинка. Молюски захищають себе, покриваючи сторонній предмет шарами перламутру. Перламутр нашаровується і стає твердим, перетворюючись на перлину.

Раніше перлини "добували" з природнього середовища, але цей підхід є менш доцільним і екологічним, ніж культивування - діяльність, спрямована на створення натуральних перлин природнім чином в контрольованому людиною середовищі, тому культивовані перлини – абсолюно настільки ж справжні, як і їхні "дикі" аналоги.

Як доглядати за перлинами?

Перлини не люблять високих температур (це зневоднює і робить їх тьмяними), агресивних сполук (наприклад, засобів для чищення срібла - тож варто чистити срібні елементи окремо) і високої вологості.

Очищення перлин краще проводити вологою серветкою або мильним розчином, після цього слід обовʼязково просушити прикрасу серветкою або рушником.

Перлина - дуже незвичайна прикраса: контакт зі шкірою може бути як небезпечним (через особливості секреції людини), так і необхідним - перлині корисно контактувати з олією, щоб не зазнавати зневоднення. 

Якщо перлинам потьмяніла, спробуйте розтерти краплю оливкової олії в чистих долонях і делікатно потерти пальцями перлину - вона знову набуде природнього блиску.